Beyaz Baston Haftası’nda Farkındalık Oluşturdular

Manisa Büyükşehir Belediyesinin aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında, 7-14 Ocak Beyaz Baston ve Görme Engelliler Haftası nedeniyle, görme engelli vatandaşların yaşamına dikkat çekebilmek amacıyla, yürüyüş programı ve konferans düzenlendi.

Beyaz Baston Haftası’nda Farkındalık Oluşturdular
Beyaz Baston Haftası’nda Farkındalık Oluşturdular emrah

Manisa Büyükşehir Belediyesinin aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında, 7-14 Ocak Beyaz Baston ve Görme Engelliler Haftası nedeniyle, görme engelli vatandaşların yaşamına dikkat çekebilmek amacıyla, yürüyüş programı ve konferans düzenlendi. 7-14 Ocak Beyaz Baston ve Görme Engelliler Haftası nedeniyle görme engelli vatandaşların yaşamına dikkat çekebilmek amacıyla, yürüyüş düzenlendi. Program ilk olarak Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtına çelenk sunma ile başladı.

 

Programa, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ergün Aksoy, şube müdürleri, Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Bekir Dağıstanlı, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Şükran Kaya, oda ve dernek temsilcileri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, protokol diğer katılımcılar ile birlikte gözlerini beyaz bantla kapatıp, ellerinde bastonla kılavuz yolda yürüyerek, görme engelli bireylerin yaşadığı sıkıntılara tanıklık etti.

 

Hayata Dokunmak Konferansı ile Devam Etti Çelenk sunma ve yürüyüş etkinliğinden sonra, Hayata Dokunmak adlı bir konferans gerçekleştirildi. Görme Engelliler Yaşam Koçu, Mehmet Göktaş, engellilerin yaşamlarının zorluğuna dikkat çeken bir konuşma yaptı. Programın sonunda, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak adına çalışmalar yaptıklarını belirterek, çiçek takdim etti.

Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı