Başkent'te Tuna Dönemi Başlıyor

Melih Gökçek’in istifası ile boşalan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna seçildi. Ortak önerge ile aday gösterilen Tuna, yapılan oylamada 104 oy aldı. Tuna, “Akıl bedava, herkesin aklına ihtiyacım var” dedi.

Başkent'te Tuna Dönemi Başlıyor
Başkent'te Tuna Dönemi Başlıyor emrah

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na AK Parti’nin adayı Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna seçildi. Melih Gökçek’in istifasıyla boşalan Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Birinci Başkanvekili Ali İhsan Ölmez yönetiminde olağanüstü toplandı. Ortak önerge ile aday gösterilen Tuna, yapılan oylamada 104 oy aldı. Seçimde, 136 oy kullanılırken, 29 boş, 3 geçersiz oy sayıldı. Seçimde kullanılan 136 oyun 104’ünü alan Tuna, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

BU GÜVENE LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIM

Tuna, kendisini adaylığa layık gören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, partisinin genel merkez yöneticilerine ve meclis üyelerine teşekkür etti. Yapılan bu seçimde kendisine gösterilen güvene layık olmaya gayret edeceğini belirten Tuna, “İnşallah bundan sonra da hep beraber Ankaramıza güzel hizmetler noktasında el ele vererek birlikte çalışmayı düstur edineceğiz. Bütün kişi ve kurumların herkesin görüşleri, kanaatleri şehrimizin daha iyi noktalara gelmesi noktasında çok önemlidir” dedi.

HERKESİN AKLINA İHTİYACIM VAR

Tuna, “Akıl bedava, herkesin aklına ihtiyacım var. Dolayısıyla ortak akılla güzel hizmetlere vesile olacağımıza inanıyorum. Temel felsefemiz dürüst, şeffaf ve adil bir yönetim. Bu anlayışla hiç kimseye farklı muamele yok, kimseye zulüm de yok. Bizim uygulamalarımız bu yöndedir. Bu yönde de sizlerin de desteklerini her zaman yanımda göreceğime inanıyorum” ifadelerini kullandı.

MÜHRÜ TESLİM ALDI

Tuna, teşekkür konuşmasının ardından makamına geçerek Ankara Büyükşehir Belediyesi Birinci Başkanvekili Ali İhsan Ölmez’den başkanlık mührünü aldı. Tuna, daha sonra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya ve AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, AK Partili belediye başkanları, bazı AK Parti milletvekilleri ile partililerin tebriklerini kabul etti. Tuna, Ankara'ya hizmet eden belediye başkanlarına ve Melih Gökçek'e hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Tuna, Gökçek'in tecrübelerinden de istifade ederek güzel hizmetlere vesile olacaklarını kaydetti. Mustafa Tuna kimdir? Ankara’nın yeni başkanı Mustafa Tuna, 1957 Şarkışla doğumlu. 1980’de İTÜ’den inşaat mühendisi olarak mezun olan Tuna, 1995’de doktor yüksek mühendis oldu.

1998'de, Su Kirlenmesi ve Kontrolü Bilim Dalında Üniversitelerarası Kurul tarafından doçent unvanı verildi. Uluslararası yayınlarından dolayı TÜBİTAK ‘dan yayın teşvik ödülü de bulunan Tuna, 2002–2007 arasında Ankara Milletvekili olarak görev yaptı. Tuna, iki dönemdir Sincan Belediye Başkanlığı görevini yürütüyordu.

YENİ ŞAFAK

Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı