Asker'imizi Sınıra böyle uğurladılar işte

İdlib harekatı için Hatay’a gelen çok sayıda zırhlı araç ve Fırtına obüsü, Reyhanlı’da sınıra konuşlandırıldı. Askerleri alkışlarla uğurlayan vatandaşlar, “En büyük asker bizim asker”, “Şehitler ölmez vatan bölünmez” şeklinde sloganlar attı. 10 binden fazla asker İdlib ve muhtemel Afrin operasyonu için sınırda bekliyor.

Asker'imizi Sınıra böyle uğurladılar işte
Asker'imizi Sınıra böyle uğurladılar işte emrah

İdlib harekatı için Hatay’a gelen çok sayıda zırhlı araç ve Fırtına obüsü, Reyhanlı’da sınıra konuşlandırıldı. Askerleri alkışlarla uğurlayan vatandaşlar, “En büyük asker bizim asker”, “Şehitler ölmez vatan bölünmez” şeklinde sloganlar attı.

10 binden fazla asker İdlib ve muhtemel Afrin operasyonu için sınırda bekliyor. İdlib Harekâtı kapsamında Hatay’a gelen çok sayıda zırhlı personel taşıyıcı (ZPT) ile Fırtına obüsü, Reyhanlı sınırına konuşlandırıldı. İntikalin yapılacağı İdlib’in sınır komşusu Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde askeri hareketlilik hiç kesilmedi.

Türkiye’deki çeşitli birliklerden gönderilen yaklaşık 30 araçlık ZPT ile obüs sınır karakollarına sevk edildi. Askeri araçların TIR’lardan indirildiği Oğulpınar mahallesinde vatandaşlar, “En büyük asker bizim asker”, “Şehitler ölmez vatan bölünmez şeklinde” sloganlar attı. Zırhlı araçlar vatandaşların alkışları arasında sınır birliklerine doğru hareket etti.

Öte yandan operasyon için Reyhanlı’ya sevk edilen Kayseri Hava İndirme Komando birliği intikal için emir bekliyor. Bir yıldır iç operasyonlara gönderilmeyen ve dinlendirilen 500 kadar seçilmiş özel birliğin İdlib’teki terör unsurlarını süpürmek için gönderilecek ilk grup olduğu belirtiliyor. Bunun yanında 10 binin üzerinde askerin de hem İdlib operasyonu hem de Afrin kuşatması için sınır bölgesinde hazır tutulduğu öğrenildi.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı