Akçakmak Hızla İlerliyor

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, Prestij Caddeler Projesi ile Turgutlu’nun değişim ve gelişime katkı sunmaya devam ediyor.

Akçakmak Hızla İlerliyor
Akçakmak Hızla İlerliyor emrah

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, Prestij Caddeler Projesi ile Turgutlu’nun değişim ve gelişime katkı sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda, Akçakmak Yolu’ndaki çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. İl genelinde sürdürdüğü prestij cadde projeleri ile ilçelere yeni yaşam alanları kazandırıyor.

Bu kapsamda Turgutlu ilçesinde Fatih Caddesi’nde ve Akçakmak Yolu’nda prestij caddeler projesi ile yenileme çalışmaları yapılıyor. Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin de, Büyükşehir Belediyesi Koordinasyon İşleri Müdürü İbrahim Kutar ve ilgili müdürlerin katılımıyla Akçakmak Yolu’ndaki çalışmaları inceledi.

Başkan Şirin “Güzellikler Ortaya Çıkıyor” Akçakmak Yolu üzerinde kilit parke taşı kaplama çalışmalarının başladığını belirten Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Daha önce MASKİ tarafından alt yapısı tamamlanan ve içme suyu hattı ile kanalizasyon çalışması gerçekleşen Akçakmak Yolu üzerinde artık parke taşı çalışmaları da başladı.

Kaldırım genişliklerine önem verdiğimiz caddelerimizde hem vatandaşlarımız, hem de engelli vatandaşlarımız daha rahat edebilecekler. Modern kent bilinci içerisinde artık araçların değil yayaların yaşam alanlarının daha fazla olduğunu görüyoruz. Çalışmalarımızı da bu yönde sürdürüyoruz.

Amacımız uzun yıllar bu caddelere dokunulmamasıdır. Proje tamamlandığında vatandaşlarımız, 24 saat boyunca keyifle bulunacağı bir caddeye sahip olacak. Sadece Akçakmak değil diğer bütün Prestij Caddelerimiz de bu yönde olacak. Akçakmak Yolu kısa bir süre sonra hizmete açılacak. Şimdiden Turgutlu’muza hayırlı olsun” dedi. Turgutlu Koordinasyon İşleri Müdürü İbrahim Kutar da, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçedeki yatırımların ivedilikle sürdürüldüğünü belirtti.

Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı