Ağrı'da PKK'ya Ağır Darbe

Ağrı'da, kamu görevlilerine suikast hazırlığında olduğu belirlenen terör örgütü PKK/KCK'nın sözde kırsal alandan sorumlu üyesi S.T. ile ona yardım eden 5 terör destekçisi gözaltına alındı

Ağrı'da PKK'ya Ağır Darbe
Ağrı'da PKK'ya Ağır Darbe emrah

Ağrı Valiliği'nden yapılan açıklamada, sabah saatlerinde, PKK/KCK silahlı terör örgütüne yönelik Terörle Mücadele ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekiplerince operasyon yapıldığı belirtildi. DHA'nın aktardığına göre; Açıklamada, teröristlerin kamu kurumlarına saldırı ve kamu görevlilerine suikast düzenlemek için fırsat aradığının, bu amaçla örgüt mensuplarının kırsal alandan gelerek, Doğubayazıt ilçe merkezinde bulunan bazı adreslerde kaldıklarının ve buralarda keşif yaptıklarının belirlendiği kaydedildi.

Valiliğin konuya ilişkin açıklamasında, şöyle denildi: "PKK/KCK silahlı terör örgütü kırsal alanda sorumlu düzeyde faaliyet yürüten ve silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan çok sayıda aranma kaydı bulunan 'Brüsk' kod adlı S.T. ile birlikte 5 şüpheli daha gözaltına alınmıştır. Çok sayıda mühimmat, örgütsel içerikli doküman, kitap, mektup, gazete küpürleri, örgüt mensuplarına ait fotoğraflar, örgütü simgeleyen bez parçaları, dijital materyaller, para, ziynet eşyası ve leşker olarak tabir edilen çocuk kıyafeti ele geçirilmiştir."

AKŞAM

Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı