SGK Prim Süreci Yarın Son Gün

SGK, geçtiğimiz hafta son ödemesi 31 Ekim 2017 olan prim ve diğer tüm kurum alacaklarının ödeme süresini 7 Kasım 2017'ye uzatmıştı. Süre yarın doluyor. Binlerce kişiyi sevindiren bu uygulama sonrası da prim borcu sorgulaması nasıl yapılır, ödemeler nasıl gerçekleştirilir soruları merak edilen konular arasında yer aldı. Merak edilen soruların cevapları haberimizde...

SGK Prim Süreci Yarın Son Gün
SGK Prim Süreci Yarın Son Gün emrah

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kurumun alacaklarının tahsilatında, bankalar ve kurum tahsilat sistemlerinin iletişiminde sıkıntılar yaşandığını açıklamıştı. 2017 eylül primleri, 6770 sayılı Kanun kapsamında ertelenen 2016'nın aralık primleri ve yapılandırma taksitleri de dahil olmak üzere, ödeme vadesi 31 Ekim 2017'de dolan prim tahsilatlarında aksaklıklar oluştuğu tespit edildi.

SÜRE YARIN DOLUYOR

Bu nedenle işveren ve sigortalıların mağduriyetlerini önlemek amacıyla son ödeme tarihi 31 Ekim 2017 olan prim ve diğer tüm kurum alacaklarının ödeme süresinin 7 Kasım 2017 gün sonuna kadar uzatıldığı bildirildi.

Açıklamada bu tarihe kadar gerçekleştirilecek söz konusu ödemelerin yasal süresi içinde yapılmış sayılacağı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi: "İşverenlerimizin, sigortalılarımızın sigorta prim teşvik ve desteklerinden yararlanmaya devam edebilmeleri, süresinde ödenmeyen primler nedeniyle gecikme cezası ve gecikme zammına maruz kalmamaları ve yapılandırma anlaşmalarının bozulmaması açısından belirtilen tarihlere kadar ilgili borçlarını ödemeleri önem arz etmektedir."

YENİ ŞAFAK

Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı