Topraklarını Satmamak İçin Direniyorlar

İşgallerle topraklarına toprak katan İsrail, sinsi satın alma politikasını da tam gaz sürdürüyor.

Topraklarını Satmamak İçin Direniyorlar
Topraklarını Satmamak İçin Direniyorlar emrah

Kudüs’teki Filistinlilere ait dükkan ve evleri satın almak için harekete geçen Yahudi ve Musevi vakıfları, milyonlarca dolar teklif ettikleri mülkler için sıraya girdi. Ancak Filistinliler bunca yokluğa rağmen mülklerini satmamak için direniyor.

 

''100 YILDIR AYNI OYUN'' 

 

Sultan 2. Abdülhamid döneminde İsrail’in kurucusu olarak gösterilen Theodor Herzl’den bu yana çeşitli oyunlarla Filistin topraklarına sahip olmaya çalışan Yahudiler, yine aynı taktiği kullanarak Filistinlilerin gayrimenkullerine sahip olmak için çalışıyor. Şimdiye kadar gizli olarak faaliyetlerini sürdüren vakıflar, ABD Başkanı Trump’ın Kudüs çıkışı sonrası İsrail’in çıkarları için keselerinin ağzını açtı.

 

''İSRAİL'E MÜLKLERİNİ SATMAMAK İÇİN DİRENİYORLAR''

 

Dünyanın her ülkesinde çeşitli alanlarda yardım toplayan vakıflar gibi görünen bu kuruluşlar, yıllardır gizli maske altında topladıkları paraları şimdilerde aleni bir şekilde İsrail’in başkenti Kudüs olması için kullanmaya başladı. Musevi vakıfların Mescid-i Aksa’nın yakınındaki dükkanlara, 20 ile 70 milyon dolar arasında değer biçtikleri ortaya çıktı. Ancak Filistinliler bunca yokluğa, yaşadıkları sıkıntılara rağmen İsrail’e mülklerini satmamak için direniyor.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı