Somali'den Ülkemize Teşekkür Sloganları

Mogadişu’da yaşanan terör eylemi sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla ambulans uçak gönderilen Somali’de halk, Erdoğan’a teşekkür etti.

Somali'den Ülkemize Teşekkür Sloganları
Somali'den Ülkemize Teşekkür Sloganları emrah

Mogadişu’da yaşanan terör eylemi sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla ambulans uçak gönderilen Somali’de halk, Erdoğan’a teşekkür etti. Mogadişu’daki Banadir Stadyumu’nu dolduran binlerce kişi, Türkiye’ye ‘Recep Tayyip Erdoğan’ sloganlarıyla teşekkür etti. Etkinliğe katılan binlerce kişi, Eş-Şebab terör örgütüne tepki gösterdi. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın ise Twitter hesabından stadyumdan görüntüler paylaşarak “Somali’nin güzel insanları. Asla yalnız değilsiniz” mesajını paylaştı.

Somali’de 14 Ekim Cumartesi günü gerçekleşen terör eylemine ilk ve en hızlı tepkiyi Türkiye vermişti. Saldırıda ağır yaralanan 35 kişi, Sağlık Bakanlığı ve Kızılay’dan oluşan ekiplerle Ankara’ya getirilmişti. Yine terör saldırısında yaralanan 200’ü aşkın kişi ise Türkiye’nin Somali’de inşa ettiği Recep Tayyip Erdoğan hastanesinde tedavi altına alınmıştı.

Öte yandan Somali istihbarat yetkilileri, dört kişinin tutuklandığını, bunlardan birinin de bölgede faaliyette bulunan terör örgütünün Mogadişu’daki güvenlik ve istihbarat sorumlusu olduğunu bildirdi. Patlamada kullanılan kamyonunsa İtalya’dan ithal edildiği belirtildi. Yetkilileri sürücünün bir kontrol noktasında yapılan arama talebinden sonra panikleyerek geri döndüğünü ve bir motorsiklet ile minibüsle çarpıştığını ifade etti.

YENİ ŞAFAK

Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı