Rusya ile Irak Arasında 13 Yıl Sonra Uçak Seferleri Başladı

Rusya - Irak hava trafiğini canlandıracak yeni adımlar atan Rusya ve Irak, 2004 yılında durdurdukları uçak seferlerine yeniden başladıklarını açıkladılar.

Rusya ile Irak Arasında 13 Yıl Sonra Uçak Seferleri Başladı
Rusya ile Irak Arasında 13 Yıl Sonra Uçak Seferleri Başladı Admin

Rusya - Irak hava trafiğini canlandıracak yeni adımlar atan Rusya ve Irak, 2004 yılında durdurdukları uçak seferlerine yeniden başladıklarını açıkladılar. İki ülke arasındaki seferler 13 yıl önce durdurulmuştu. Bu adımla iki ülke arasında bir ilk gerçekleşti.

İlk Sefer Gerçekleşti

Rusya – Irak arasındaki ilk sefer gerçekleştirildi. İlk sefer gerçekleştirilen uçakta anlaşmayı imzalaması öngörülen yetkililerin yer aldığı bilgisine yer verildi.

Sergei Izvolsky: “Rus Vatandaşları Irak’a Güvenle Seyahat Edebilir”

2004 yılında Rusya, Irak'a gerçekleştirdiği uçak seferlerini güvenliği gerekçe göstererek durdurma kararı almıştı. Irak Havayollarına ait uçak TSİ 10.31 sıralarında Bağdat’tan havalanan uçak, TSİ 14.19 sıralarında Moskova Vnukovo Havalimanı’na iniş gerçekleştirdi. Rusya - Irak seferlerinin açılmasıyla ilgili olarak konuşan Rusya Sivil Havacılık İdaresi’nin  Sözcüsü Sergei Izvolsky: "Bu, Rus vatandaşlarının Irak'ı güvenle ziyaret edebileceklerinin bir işareti" ifadesini kullandı.

Bu seferler Rusya – Irak arasındaki siyasi ilişkilerin yoluna girmeye başladığını ve Rus vatandaşları ile Irak vatandaşları güven içerisinde seyahat edebileceğini gösteriyor. 

Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı