İş Jetine El Konuldu

Amerika’daki kumpas davasında tanık sıfatıyla Türkiye aleyhine suçlamalarda bulunan Reza Zarrab’ın iş jetine de el koyuldu. Zarrab’ın sahibi olduğu ARE Havacılık Şirketi’nin bir süre önce jeti satmaya kalktığı, ancak satışın yapılamadığı öğrenildi.

İş Jetine El Konuldu
İş Jetine El Konuldu emrah

Reza Zarrab’ın Bodrum’da bulunan yelkenli lüks yatıyla ilgili de işlem başlatılmış, Malta bayraklı 7 milyon Euro değerindeki “60 years” isimli tekneye el koyulacağı öğrenilmişti. 1.5 yıldır tersanede bekletilen yatın üzerine büyük branda çekilerek kapatılması ise dikkatlerden kaçmadı. Tersane yetkililerine yatın denize indirilmemesi için talimat verildiği öğrenildi.

 

''UÇAĞA EL KOYDU''

 

ABD’de yargılandığı davada tanık olan Reza Zarrab’ın iş jetine de el koyuldu. İstanbul Atatürk Havalimanı Genel Havacılık bölgesinde özel bir hangarda tutulan Challenger 300 tipi TC-RZA isimli uçağın en son 30 Kasım 2017 tarihinde uçtuğu öğrenildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 1 Aralık’ta başlattığı soruşturma kapsamında, Zarrab’ın tüm malvarlıklarına el koyma kararı alınmıştı. Karardan 7 gün sonra yetkililer Atatürk Havalimanı Genel Apronu’ndaki MNG Jet’e ait hangara gelerek uçağa el koydu.

 

''UÇAĞI SATMAYA ÇALIŞMIŞ''

 

Reza Zarrab’ın sahibi olduğu ARE Havacılık Şirketi’nin 2012 yılında kurulduğu ve şirketin adının, kızı Alara, Reza Zarrab ile Ebru Gündeş’in baş harflerinden oluştuğu öğrenildi. ARE Havacılık şirketinin bir süre önce iş jetini satmak üzere harekete geçtiği, ancak 1 Aralık’ta İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında Zarrab’ın mallarına el koyulması ile birlikte satışın yapılamadığı, jetin özel bir hangarda mühürlendiği öğrenildi.

 

''TALİMAT VERİLDİ''

 

Yatla ilgili işlem yapılmıştı Reza Zarrab’ın Bodrum’da bulunan yelkenli lüks yatıyla ilgili de işlem başlatılmış, Malta bayraklı 7 milyon Euro değerindeki “60 years” isimli tekneye el koyulacağı öğrenilmişti. 1.5 yıldır tersanede bekletilen yatın üzerine büyük branda çekilerek kapatılması ise dikkatlerden kaçmadı. Tersane yetkililerine yatın denize indirilmemesi için talimat verildiği öğrenildi.

YENİ ŞAFAK

Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı