Irma Kasırgasından Sonra 260 Kilometrelik 'Maria' Felaketi

Karayipleri vuran Irma kasırgasının etkileri henüz atlatılmamışken şimdi de yeni felaketin adı "Maria". Kasırganın kategorisi beşinci seviyeye yükseltilirken Dominica Adaları büyük zarar gördü.

Irma Kasırgasından Sonra 260 Kilometrelik  'Maria' Felaketi
Irma Kasırgasından Sonra 260 Kilometrelik  'Maria' Felaketi Admin

Karayipleri vuran Irma kasırgasının etkileri henüz atlatılmamışken şimdi de yeni felaketin adı "Maria". Kasırganın kategorisi beşinci seviyeye yükseltilirken Dominica Adaları büyük zarar gördü. Dominica Başbakanı tarafından yapılan açıklamada, Başbakanın evinin çatısının uctugu ve binanın da sel altında kaldığı açıklandı. Bu kasırga Karayip adalarını 15 gün içinde ikinci kez vuruyor. saatte 260 km hıza ulaşan Maria kasırgası Dominicia kıyılarında oldukça etkili oldu.

ABD Ulusal Kasırga Merkezi (NHC) kadırganın en yüksek seviyede yani beşinci seviye olduğunu açıkladı. Şu anda Maria kasırgası saatte 380 km hızla kuzeye doğru ilerliyor ve ABD kıyılarını vuruyor.

Başbakanı Ekipler Kurtardı

Dominica Başbakanı Roosevelt Skerrit, adanın artık bir harabeden farksız olduğunu söyleyerek, bu gelişmeyi tüm dünyanın duymasını istedi. Adada bulunan havaalanı ve köprüler kapatılırken, tüm resmi binalar kapatılarak GUADELOUPE ADASI boşaltıldı. Başbakan Skerrit ise konutundan ekipler yardımıyla kurtarıldı.

Dominicia'nın kuzeyinde bulunan Guadeloupe adasından sonra kasırganın Porto Riko, St Martin, St Barts, St Eustatius ve Anguilla aralarında etkili olması bekleniyor.

Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı