Bunun adı provokasyon

Suriye’nin Türkiye sınırındaki İdlib’in Mar'et Numan ilçesindeki pazar yerine düzenlenen hava saldırısında ilk belirlemelere göre aralarında çocukların da bulunduğu 12 sivil öldü, 15 sivil de yaralandı.

Bunun adı provokasyon
Bunun adı provokasyon emrah

Suriye’nin Türkiye sınırındaki İdlib’in Mar'et Numan ilçesindeki pazar yerine düzenlenen hava saldırısında ilk belirlemelere göre aralarında çocukların da bulunduğu 12 sivil öldü, 15 sivil de yaralandı. Yaralılar bölgedeki sağlık merkezlerine kaldırılırken ölü sayısının artmasından edişe ediliyor. Arama-kurtarma çalışmaları için Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) ekipleri olay yerine intikal etti.

 

Saldırıyı düzenleyen uçağın aidiyeti henüz bilinmiyor. Suriye’nin kuzeybatısındaki İdlib ili, Türkiye, Rusya ve İran’ın Kazakistan’ın başkenti Astana’da vardığı anlaşma çerçevesinde, gerginliği azaltmak amacıyla çatışmasızlık bölgesi kapsamına alınmıştı. Ancak Astana’daki son zirvenin ardından İdlib, özellikle Esed ordusuna bağlı uçaklar ve zaman zaman Rus jetleri tarafından bombalanmaya devam ediyor. Bombardımanlarda son 2 haftada 100’ü aşkın sivil can verdi.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı