ABD’de Bir Kasırga Daha

Irma kasırgası ABD’de büyük hasara yol açmıştı ve daha bu felaketin yaraları sarılmadan Maria Kasırgası da ABD’ye bağlı Porto Riko’yu yerle bir etti.

ABD’de Bir Kasırga Daha
ABD’de Bir Kasırga Daha emrah

Irma kasırgası ABD’de büyük hasara yol açmıştı ve daha bu felaketin yaraları sarılmadan Maria Kasırgası da ABD’ye bağlı Porto Riko’yu yerle bir etti. Bölgede çok ciddi sayıda zarar oluşurken ekipler en yüksek alarm seviyesinde tedbirler almaya başladılar. Kasırganın etkisi biraz zayıfladıktan sonra ise arama kurtarma çalışmaları hız kazandı.

Sokaklar Göle Döndü

Maria Kasırgası Porto Riko’da tüm sokakları göle çevirdi. Bunun yanı sıra elektrik trafoları da bu felaketten etkilendi ve tüm konutların elektriği kesildi. Yetkililer tarafından yapılan açıklamalar da bu durumun gerçekliğini gözler önüne serdi.

3.5 milyon insanın yaşadığı Porto Riko özerk bölgesinde hayatın normale dönmesi için ise görevliler var güçleriyle çalışıyorlar. Başta yaşlılar, çocuklar ve hastalar kurtarılmaya çalışırken birçok kimsenin de evlerinde mahsur kaldıkları ifade ediliyor. Ayrıca kasırga ile birlikte sel felaketinin de yaşanması boğulma tehlikesini de son derece artırdı. Ekipler bu riskler altında olan kimselere öncelik vererek hayatın normal akışına dönmesini sağlamaya çalışıyorlar. Ancak yeni kasırga risklerinin de tamamen bitmediği ifade ediliyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı