ABD Filistin Topraklarının İşgal Ortağı

ABD, İsrail-Filistin barış görüşmelerinde arabulucu rolünü noktalayarak Filistin topraklarını işgalin ortağı oldu. ABD’nin Kudüs’ü Yahudileştirme projesine direnişle cevap vereceklerini açıklayan Filistin Başbakanı Hamdallah, “Mescid-i Aksa’nın ve Kıyamet Kilisesi’nin anahtarlarını asla teslim etmeyeceğiz” dedi. Akademisyen Azmi Bişara Filistinlileri İsrail’le açık çatışmaya davet etti.

ABD Filistin Topraklarının İşgal Ortağı
ABD Filistin Topraklarının İşgal Ortağı emrah

Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyan ABD’nin, İsrail-Filistin barış görüşmelerinde arabulucu rolü bitti. ABD artık Filistin topraklarını işgalin ortağı oldu. Fetih Hareketi Merkez Konsey Üyesi ve Kudüs Dosyası Sorumlusu Hatim Abdülkadir, “ABD, barış görüşmelerinde ara bulucu iken artık işgalin, Yahudileştirme ve emrivaki dayatma politikalarının ortağı olmuştur” dedi.

 

''FAZLA YEŞİL IŞIK YAKMASINDA ORTAYA ÇIKIYOR''

 

ABD Başkanı Donald Trump’ın kararının ardından İsrail’in işgal politikalarına hız vereceği öngörüsünde bulunan Abdülkadir, "Bu kararın tehlikesi de İsrail’e Kudüs’teki işgalini ve Yahudi yerleşim birimleri politikalarını güçlendirerek sürdürmesi için daha fazla yeşil ışık yakmasında ortaya çıkıyor" diye konuştu.

 

''İSRAİL TEZLERİ SAFSATADIR'' 

 

Abdülkadir, “Bu karar İsrail’e Kudüs’te hak vermez. Ne tarihi ne siyasi ne de dini bir hak verir. İsrail’in Kudüs’te 3 bin yıllık tarih söylemi safsatadan ibarettir. Bu onlara Kudüs’te bir hak tanımaz. Bu bir işgaldir ve mutlaka zevale erecektir” dedi.

YENİ ŞAFAK

Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı